• s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg
  • s6.jpg

Witamy na stronie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Nasza Krajna i Pałuki”.

Jesteśmy organizacją pozarządową działającą na mocy umowy ramowej z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Swoim działaniem obejmujemy powiększony od 2015 roku obszar 10 gmin: Nakło n. Notecią, Sadki, Szubin, Mrocza, Więcbork, Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński, Żnin, Gąsawa, Rogowo.

Zapraszamy wszystkie osoby, organizacje, samorządy oraz przedsiębiorców, którzy chcieliby z nami współpracować w zakresie pełnienia naszej misji lub chcieliby uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oś. 4.

Zarząd Stowarzyszenia LGR „Nasza Krajna i Pałuki”

Strona główna / Archiwum
banery_lewe_mrrw
banery_lewe_mr
banery_lewe_por

Współpracujemy z

opzwwb
pfp
kpzpip
zszs
Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o.
pdkip
banery_aw
pankarp

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Logowanie
Wielki wspólny sukces Szkoły w Paterku oraz Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 listopada 2015 13:47

W poniedziałek, 16 listopada br. w gmachu  Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie,  wręczone zostały w ramach konkursu „Otwarta Szkoła” nagrody  dla szkół, które najlepiej współpracują z organizacjami pozarządowymi w Polsce.  Z wszystkich zgłoszonych do konkursu  szkół/przedszkoli wraz z partnerską organizacją pozarządową Minister wyróżnił 10 szkół, a 3 z dziesięciu zostały nagrodzone. Wśród nagrodzonych laureatów znalazł się Zespół Szkół w Paterku, jedyna szkoła z województwa kujawsko-pomorskiego.  Oceniony przez Ministerstwo był  projekt zrealizowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej „Nasza Krajna i Pałuki”, pt. „Zakup sprzętu muzycznego, namiotu, utworzenie strony, promocja w celu otworzenia i prowadzenia orkiestry kameralnej dla dzieci i młodzieży w miejscowości Paterek”.

Beneficjentem projektu jest Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie „RAZEM MOŻEMY WIECEJ” ze Studzienek, w partnerstwie z Zespołem Szkół w Paterku. Ze strony Stowarzyszenia Nagrodę odbierali: Pan Michał Litwa – prezes Stowarzyszenia oraz wiceprezes - Pani Ewa Sobieszcyk, natomiast Zespół Szkół w Paterku reprezentowała Pani Beata Stasiak.  Nagrody wręczał wiceminister, Pan Tadeusz Sławecki – sekretarz stanu w MEN.

„Konkurs „Otwarta Szkoła” wspiera współpracę pomiędzy szkołami i przedszkolami, a organizacjami pozarządowymi przede wszystkim z małych miejscowości do 10 tysięcy mieszkańców, w szczególności z terenów wiejskich. Jego celem jest promowanie modelu szkoły, która w swoich działaniach wychowawczych i edukacyjnych dąży do kształtowania w uczniach otwartej i prospołecznej postawy oraz wspiera ich aktywność obywatelską i umiejętność pracy zespołowej.”

(źródło: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/final-vi-edycji-konkursu-otwarta-szkola.html#prettyPhoto).

Jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla Szkoły jak i  Stowarzyszenia, ale także dla gminy Nakło oraz powiatu nakielskiego.  Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej szkoły oraz  orkiestry http://zspaterek.gmina-naklo.pl/ oraz http://www.orkiestrapaterek.pl/

Autor:  Danuta Jarka

 
Copyright © 2011. Realizacja: Nasza Krajny i Pałuk